Žaluzie udělají váš domov útulnější

Horizontální nebo vertikální žaluzie - pro váš útulný domov - ilustrační foto

Chcete zabránit průniku ostrých slunečních paprsků do své domácnosti? Vadí vám pohledy sousedů nebo náhodných kolemjdoucích? Svůj problém snadno vyřešíte použitím vhodné stínící techniky. Záclony a závěsy se dnes spíše než ke stínění využívají jako dekorace do interiéru. Skvělou volbou jsou interiérové žaluzie, které se namontují zevnitř na okna a efektivně odstíní slunce a zároveň zabrání nechtěným pohledům z ulice.

Žaluzie – nejoblíbenější stínící technika

Nejvyhledávanější, nejpopulárnější a také cenově nejdostupnější stínící technikou jsou interiérové žaluzie. Doma je dnes má už téměř každý, kdo má novější okna. Setkáte se s nimi nejen v domácnostech, ale také v kancelářských prostorách, v lékařských ordinacích a na mnoha dalších místech. Na výběr máte z několika variant provedení a z celé škály barevných variací. V porovnání s cenou okna je cena žaluzie téměř zanedbatelná.

Horizontální nebo vertikální žaluzie?

Rozlišují se vertikální a horizontální žaluzie. Oba typy žaluzií se standardně instalují zevnitř okna. Hodí se především do plastových oken, dají se samozřejmě ale zkombinovat i s okny dřevěnými nebo hliníkovými.

Horizontální žaluzie jsou tradiční. Propouští jen minimum světla a jsou vhodné k částečnému zastínění i k většímu zatemnění, které sice není stoprocentní, ale pro většinu lidí je dostačující. Kdyby se vám zdálo, že žaluzie propouští hodně světla, tak doporučujeme zvolit spíše rolety.

Vertikální žaluzie jsou vhodnější do komerčních prostor, kde je zvykem je běžně používat. Mají širší lamely a světla tak propouštějí o poznání více. Oba typy lamel lze však libovolně natáčet.

Jakou barvu si vybrat

Žaluzie se tradičně vyrábějí v bílé barvě. Okenní rámy u plastových oken bývají bílé, takže lze žaluzie poměrně pohodlně sladit. Někdo se rozhodne zvolit jinou barvu lamel na zevní stranu. To může vypadat dobře, pokud žaluzie ladí s barvou rámu zvenku, není to však podmínkou pro komfortní používání a pěkný design.

U žaluzií v tmavších barvách je potřeba počítat s tím, že budou odebírat světlo z místnosti. I když se vám proto líbí černé žaluzie, doporučujeme si je zajít před koupí osobně prohlédnout.

Žaluzie se vyrábějí na míru

Žaluzie se vždy vyrábějí na míru konkrétním oknům. To znamená, že zajdete do obchodu, kde si domluvíte zaměření. Technik změří vaše okna a podle toho vám jsou doporučeny rozměry žaluzií, které se na míru vyhotoví a přibližně za jeden měsíc už mohou být namontovány. Výhodou je, že na každé okno si můžete dát i jinou žaluzii.

Hlavní přednosti interiérových žaluzií

  • Žaluzie dobře vypadají a snadno se udržují.
  • Jsou cenově dostupné a hodí se do plastových, dřevěných i hliníkových oken.
  • Na výběr máte z mnoha barev, z různého postavení a šířky lamel.
  • Žaluzie můžete ovládat manuálně nebo elektronicky.
  • Lze je doplnit další technikou – sítěmi do oken, venkovními markýzami nebo záclonami.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*