Minerál jako netradiční forma dárku

MagiePrirody.cz

Minerálům a drahým kamenům byly v minulosti přisuzovány léčivé účinky. Proč tedy nepodarovat tímto netradičním dárkem někoho ze svých blízkých?

Věděli jste, že minerály byly pro své léčivé vlastnosti obdivovány již ve starém Řecku a Mezopotámii. Tamní obyvatelé věřili, že je dokáží ochránit před zlými silami či pomohou od nejrůznějších neduh. Často se z nich proto vytvářely amulety, případně se přidávaly do nejrůznějších lektvarů. I když bychom ke středověkým pověrám a léčitelství měli přistupovat s určitým odstupem, nic na to nemění fakt, že oblíbenost minerálů v posledních letech opět stoupá. Ne však kvůli jejich účinkům na lidský organismus, ale hlavně kvůli jejich vzhledu. Minerály totiž představují vkusný doplněk, který zdobí nejeden moderně vyhlížející interiér.

Proč tedy neobdarovat své blízké netradičním dárkem, který bude okrasou nejenom pro jejich domov, ale zároveň ho bude ochraňovat před zlými silami. Může se sice jednat o pověry, ze kterých si prodejci vytvořili vcelku zdařilý marketingový tah, ale co když je na nich přeci jenom špetka pravdy. Vybírat můžete z nejrůznějších kamenných solitérů, svícnů nebo bižuterie. Jak ale vybrat kámen, pokud ho nevybíráme pro sebe? Jak se v nepřeberném množství barevných kamínků orientovat a na co se zaměřit?

Neznalí by vybírali podle vzhledu, ale to nebude asi ten nejlepší způsob. Věděli jste, že vlastnosti minerálů se velmi liší? Pokud tedy budete chtít obdarovat někoho blízkého tímto netypickým dárkem, budete se muset nad jeho výběrem pečlivě zamyslet. Mimo jiné je každý kus originál, tudíž si můžete být jistí, že dárek bude skutečně nevšední pozorností.

Vybírat můžete například podle nebeského znamení nebo zvolit minerál, o kterém víte, že se pro dotyčnou osobu hodí. Pro čerstvou maminku se skvěle hodí červený jaspis, pro věčnou romantičku zase růženín. Kámen z tygřího oka chrání jeho nositele před kletbami a špatnými myšlenkami. Má ale také příznivý vliv na rozmnožovací ústrojí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*