Vinylové podlahy jsou trendem současnosti

Vinylové podlahy - jsou trendem - ilustrační foto

Vinyl je perfektní podlahovou krytinou do každé domácnosti a lze ho použít též v nebytových prostorech. Rozhodně se tak řadí mezi top podlahové krytiny, přičemž jeho cena je srovnatelná s dalšími povrchy. Vinylové podlahy mají mnoho výhod – patří mezi ně například rychlá a jednoduchá pokládka, nenáročná údržba, vysoká odolnost a také bohatý výběr dekorů.

Co to je vinyl

Vinylová podlaha je vyrobená z PVC, což je zkratka pro polyvinylchlorid. Zatímco dříve bylo PVC symbolem nekvalitní podlahy v neatraktivním designu, dnes je vše jinak. Vinylové podlahy jsou velmi moderní. Můžete vybírat mezi čtverci tvrzeného vinylu, které se prodávají v různých velikostech, nebo mezi rolemi.

Oba typy jsou velmi výhodné a zákazníci si vybírají spíše podle dekorů, který se jim líbí. Rozhodující vliv na koupi má také cena. Ta u vinylových podlah může být velmi rozdílná. Současné dekory vinylu kopírují módní trendy a každý rok výrobci přidávají nějaké novinky.

Podlaha je dlouhodobá investice

Na podlaze se nesnažte zbytečně příliš šetřit. Kvalitní podlaha vám vydrží sloužit desítky let, takže se nejedná o záležitost na jednu sezónu. Zároveň si vyberte vzhled, který vás během pár let neomrzí a stále se vám bude líbit.

Při výběru zohledněte barvu stěn a dalšího nábytku, což může být především při zařizování novostavby poměrně náročné. Podlahy se proto vyrábějí především v neutrálních odstínech, u kterých máte jistotu, že budou dobře ladit se vším ostatním.

Široká nabídka dekorů

Moderní jsou vinylové podlahy v imitaci dřeva, dlažby i dalších krytin. Dřevo imitují velmi věrohodně. Dekor mohou „zdobit“ i různé praskliny i zářezy. Taková podlahová krytina je pak navíc i praktická, protože když na ní způsobíte drobné rýhy, pravděpodobně si jich později vůbec nevšimnete. Co se barevných odstínů týká, in jsou všechny možné dřevěné imitace, světlé barvy i tmavé barvy dlažby.

Vinylová podlaha je vhodná i do kuchyně nebo do předsíně, nemusíte tak zbytečně řešit přechodové lišty a v celé domácnosti si můžete dát jednotný dekor, který pak působí lehkým a vzdušným dojmem.

Pokládka vinylové podlahy

Vinylovou podlahu doporučujeme pokládat za teploty od 18 do 25 °C. Pro podlahovou krytinu si vytvořte dokonale rovný a čistý povrch, který by neměl být mastný ani nijak chemicky ošetřený. Důležitá je také suchost a pevnost. Pokud podlahovou krytinu měníte, ujistěte se, že veškerá lepidla jsou dokonale odstraněná.

Jak správně čistit vinylovou podlahu

Vinylové podlahy jsou opravdu nenáročné. Na jejich mytí se prodávají speciální přípravky, které je vhodné používat především ze začátku, protože pomohou dobře odstranit zbytky lepidla. Jinak můžeme doporučit i ekologické čističe nebo jen čistou vodu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*