Plastová okna uspokojí i náročné požadavky

Plastová okna - eurookna či hliníková okna - výběr je bohatý - foto plastová okna

Plastová okna jsou v posledních letech hojně diskutovaným tématem. Zatímco někteří lidé je vítají, jiní stále dávají přednost dřevu a dalším alternativním materiálům. Okna jsou nedílnou součástí každé stavby, a proto byste si na jejich výběru měli dát záležet. Podle jakých kriterií je vybírat, když se nemůžete rozhodnout, který materiál je pro vaše potřeby ideální? Kromě plastových oken můžete zvolit také okna z masivního dřeva, lepená eurookna či hliníková okna.

Plastová okna jako ideální řešení do novostavby

Faktem je, že většina lidí se nakonec rozhodnete pro plastová okna, a to z důvodu jejich příznivé pořizovací ceny a dobrých užitných vlastností. Existují specifické případy, kam se plastová okna nesmí dávat – například když je to u stavby nevyhovující z architektonického hlediska – to však u většiny novostaveb nehrozí.

Plastová okna rovněž mohou být předmětem rekonstrukce. Pokud doma máte starší dřevěná okna a uvažujete nad jejich výměnou, tak právě plastová okna pro vás mohou být ideální. Sníží tepelné ztráty staršího domu a jsou téměř bezúdržbová. Pro jejich přednosti je tak ocení i každý, kdo nemá čas na pravidelné mytí, natírání a další ošetřování povrchu.

Komfortní bydlení díky plastovým oknům

Moderní plastová okna tedy přinášejí do bydlení mnohem větší komfort. Disponují dlouhou životností a mají vynikající fyzikální vlastnosti, zejména co se týká jejich tepelné a zvukové izolace. Během zimy nepropouští chlad, v létě zase omezují průnik horkých slunečních paprsků. Díky kvalitním plastovým oknům nebudete slyšet ruch z ulice ani od sousedů.

Překonané mýty o plastových oken

S plastovými okny se pojí spoustu mýtu. Pojďme si alespoň některé z nich vyvrátit. Na internetu se můžete dočíst, že se plastová okna kroutí. Není to pravda, protože využívají ocelové vyztužené profily.

Také se povídá, že okna žloutnout a praskají. Ačkoliv jsou vyrobena z plastu, vydrží po mnoho let stále stejně bílá. Abyste měli jistotu, zvolte si okna od kvalitního výrobce a požadujte po něm všechny nezbytné certifikáty.

Hlavní přednosti a nedostatky plastových oken

  • Jsou bezúdržbová, nevyžadují žádnou zvláštní péči.
  • Dosahují dlouhé životnosti – až 50 let i více.
  • V porovnání s dalšími okenními rámy jsou za příznivou cenu.
  • Jsou výbornou izolací proti teplu i hluku.
  • Mohou po čase vyblednout.
  • Pokud se okno porouchá, je náročné ho opravit – většinou musíte zavolat specializovanou firmu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*