Kvalitní spánek zajistí správně zvolená matrace

Zdravá madrace

Matrace je patrně hned s roštem nejdůležitější součást postele, jež má významný vliv na kvalitu našeho spánku. Správnému výběru je tudíž potřeba věnovat maximální pozornost, protože nejde pouze o investici na jednu sezónu, ale naopak – matraci si pořizujeme i na několik let, během kterých nám bude dělat společnost každičkou noc.

Kvalitní matrace se postará, abychom mohli během spánku dobít baterie (načerpat potřebnou energii) a ráno se probouzeli s dobrou náladou a plní elánu, nikoliv rozlámaní. Při jejím výběru je nutné myslet na to, že každému vyhovuje zcela něco jiného a nevybíráme je podle nějakých obecných měřítek. Každý si musí najít zkrátka tu svou, aby mu poskytla nerušené noci plné sladkých snů.

Spoléhejte na ověřenou kvalitu

Chceme-li si dopřát kvalitní spánek bez ustavičného převalování se z jedné strany na druhou, pak vybírejme matraci tam, kde se dá spoléhat na ověřenou kvalitu. Protože právě zde se odráží jak životnost, tak zpracování matrace. Chtějme pro sebe vždy jen to nejlepší. Ovšem vybírat nelze pouze na základě doporučení či recenze jiných spokojených zákazníků. Matrace nám musí padnout jako ulitá, což se dá zjistit tak, že si ji vyzkoušíme.

Zdravotní matrace

Pokud už máte nějaké zdravotní problémy, pak je sice pozdě na prevenci, ale nikdy není natolik pozdě s tím něco udělat a svůj stav zlepšit. Zdravotní matrace nefunguje jen v případě již vzniklých potíží, ale slouží právě i jako prevence. Pomáhá řešit nepříjemné problémy s páteří či klouby.

Tvrdost, výška, nosnost a poloha při spánku

Matrace jsou dnes různé: sendvičové, taštičkové, latexové, matrace s paměťovou pěnou. Zároveň jsou všechny i maximálně hygienické a splňují potřebné normy. Odvádějí vlhkost, jsou odolné proti plísním a roztočům, hypoalergenní. Materiál uvnitř matrace rozhodne o její tvrdosti. Mnoho lidí dělá tu chybu, že tuhost matrace podceňují. Správnou tuhost či tvrdost matrace ovlivňuje věk i váha člověka.

Mimo jiné záleží také hodně na tom, jak spíme. Zda volíme spánek na zádech, boku či břiše. Pokud spíme často na boku, je vhodnou volbou spíš měkčí matrace, ovšem pro spánek na břiše může být matrace tvrdší. Obecně platí, že měkká matrace se hodí pro osoby s nižší tělesnou hmotností. Středně měkké matrace se ideálně přizpůsobí tvaru těla, jsou velmi elastické. Páteř udržují v rovině, nejvíce si tyto matrace opatřují ženy. Střední tvrdost naopak volí muži a mladší lidé. Tvrdší matrace si nejčastěji pořizují lidé s vyšší tělesnou váhou.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*