I pejsek se potřebuje kvalitně vyspat

Pejsek v pelíšku

Řadíte-li se k páníčkům, jež rádi svým mazlíčkům dopřejí to nejlepší, pak nelze opomíjet i výběr pelíšku včetně jeho umístění. Kvalitní spánek je v životě našich čtyřnohých kamarádů nezanedbatelnou veličinou. Kde a jak váš pes spí, vypovídá něco také o vás. Mnoho pejskařů spánek svých mazlíčků řeší tak, že si je vezmou k sobě do postele, případně jim pořídí nevyhovující boudu, jsou-li pejsci venku.

Víte-li předem, že nebudete moci vašemu psovi dopřát nepřerušovaný spánek, a to dnes a denně, pořiďte mu kvalitní pelíšek, kde se bude cítit pohodlně a v bezpečí. Vyberte i vhodné místo pro umístění pelíšku. Je potřeba uvažovat dlouhodobě, proto se investice do kvalitní boudy či pelechu vyplatí. Ačkoliv si každý pes rád zdřímne v posteli, na pohovce nebo kdekoliv jinde v bytě, nelze hovořit o psím útočišti. Zvlášť máte-li v jedné domácnosti děti nebo více zvířátek. Vlastní pelech je zkrátka nutnost.

I pes má potřebu spánku

I nevyspaný a neodpočatý pes může být stejně jako člověk, mrzutý a protivný. O některých plemenech se traduje, že je pro ně spánek velmi důležitý. Nicméně pro všechny pejsky platí, že by měli spát alespoň 5 hodin. Najdou se plemena psů, jež spánek zbožňují tak moc, že jsou v určitém věku schopná prospat i 17 hodin (z toho však 20 až 30 % v hlubokém spánku, zbytek je lehké chrupkání). Aby se pes kvalitně vyspal, potřebuje adekvátní pelech. Ten by se měl vyznačovat vysokou odolností, životností a snadnou údržbou.

Pořiďte pelechy klidně dva

Správný pelíšek nemusí člověk vybrat úplně napoprvé. Časem totiž zjistíte, zda váš mazlíček dává přednost měkkému a hebkému materiálu či naopak tvrdší podložce. Obecně je však známo, že malé rasy mají raději kryté pelíšky s vyšším okrajem, kukaně a boudičky – tyto pelíšky totiž poskytují větší pocit ochrany a udržují více tepla. Právě drobné rasy pejsků bývají náchylné na změny teplot a ne v každé domácnosti musí být ideální teplota (mnoho lidí při odchodu do práce vypíná topení). Jestliže chcete mazlíčkovi skutečně dopřát teplo, lze přikoupit i deku. Praktické je mít pelíšky dva – jeden v místech, kde pejsek rád tráví čas s vámi při denním dění a druhý, když potřebuje soukromí a klid. On vám neřekne, že ho zrovna něco bolí nebo, že je unavený. Zkrátka si potřebuje někde zalézt a mít od všeho a všech pokoj. Když bude spokojený pes, budete spokojení také. Za vaši láskyplnou péči se vám několikanásobně odmění.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*