Fototapety chytře i do malého bytu

Fototapety do malého bytu - ilustrační foto

Dnes jsou velmi módní záležitostí fototapety. Ovšem vybrat tu správnou může pro některé představovat docela tvrdý oříšek. Někdo se rád obklopí přírodou, zatímco jiný si rád vychutná polední kafe s výhledem na Paříž či Londýn. Díky bohatému výběru motivů i barev se v tomto nepřeberném množství může člověk začít ztrácet. S námi se vám určitě povede vybrat správnou fototapetu, díky níž ožije vás interiér.

Kladete-li si otázku, jak vnést do stávajícího interiéru závan něčeho nového, nevšedního, pak odpověď bezpochyby naleznete ve fototapetách. Fototapet existuje mnoho. Od těch, které jsou určeny na stěnu, před magnetické na ledničku, až po ty, které jsou určeny dveřím či nábytku, který právě díky novému oblečku dostane šanci na „druhý život“. Dnes se však zaměříme na fototapety na zeď a především pak, jak a kde je umístit v malém bytě.

Nechte přírodu promluvit

Stěna, na níž je vyobrazená příroda působí uklidňujícím a pohodovým dojmem. Přírodní motivy jsou velice universální a hodí s téměř všude, na rozdíl od jiných motivů. Vyjímat se bude především tam, kde se v interiéru nacházejí další přírodní prvky, jako je například dřevěný nábytek.

Motivy velkoměsta

Motivy velkoměst se hodí do moderně laděných interiérů, případně kombinovaných interiérů (retro + moderna). Těmto městským tématům nevadí umělé materiály, dobře se kombinují. Výhodou fototapet je, že si vybere úplně každý. Levandulová louka oživí bydlení v provensálském stylu, severské prvky podtrhnou kouzlo bydlení skandinávského stylu apod.

Jak fototapetu vybrat?

Je rozdíl, zda vybíráme fototapetu do kuchyně, ložnice, obýváku či dětského pokoje. Každá místnost má svá specifika a vybírat musíme jednak podle momentálního stylu i koloristiky. Vybrat si razící červené auto do rustikálního obýváku by nebylo příliš moudré. V úvahu musíme vzít i fakt, zda bude místnost minimalisticky zařízená nebo bude-li před zdí s fototapetou stát ještě i nábytek.

Chceme fototapetu celoplošně nebo jen na určitou část? Jakmile máme v těchto ohledech jasno, tedy motiv, barvy, velikost, vybereme i materiál. Do kuchyně se bude určitě hodit vinylová tapeta, která je odolná proti deformaci a dokáže propouštět páru. Do předsíně naopak vybereme materiál odolný proti oděru apod. Pamatujte, že chcete-li, aby vám tato paráda vydržela, budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Za kvalitu se hold platí.

Fototapety do malých bytů

A konečně se dostáváme k tomu, že fototapety jsou určeny nejen do velkých prostor. I majitelé menších bytů si mohou dopřát takovéto oživení interiéru, které vypadá bezpochyby lépe než jednobarevná stěna. Ovšem v malých bytech platí jedno pravidlo, aby byl nepůsobil ještě víc utlačeně. Je potřeba vybrat motiv, který vyvolá iluzi pokračování prostoru. Co kdyby vedla ještě někam v dáli lesní cesta, romantická alej, městský park nabídl další úchvatný pohled, oceán se táhl do nekonečna? V malých bytech je potřeba zaměřit se na hloubku a nekončící motivy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*