Financovat vybavení dětského pokojíčku pomůže stavební spoření či výhodný úvěr

Peníze na dětský pokoj

Každé dítko potřebuje mít svůj vlastní prostor pro rozvíjení kreativity i spánek. Jak dítě roste, rostou i nároky na vybavení dětského pokoje. Ideální by byl nábytek, který poroste s dítětem. Zní to jako nesmysl? Ale není! Například taková šatní skříň na zakázku je ideálním kusem nábytku, který využijete po mnoho let.

Rostoucí nábytek je v podstatě kvalitní modulový nábytek, který lze pak jen doplňovat o různé části. Podobně je na tom i dětská postýlka, která se pár šikovnými tahy promění v dětskou válendu, jež vydrží dítěti do minimálně předškolního věku.

Nenechte se unášet módními trendy

Mnoho rodičů se s chutí pustí do zařizování dětského pokoje a nechávají se unášet módními trendy a roztomilostí. Samozřejmě, že dětský pokoj musí být pestrý, veselý, plný fantazie, ale při vybavování pokoje mějte rovněž na mysli praktičnost, funkčnost a kvalitu, která zaručí dlouhé užívání. Vždyť komu by se chtělo měnit co 3 roky pokojíček. Prvotní investice bývá při zařizování pokojíčku vyšší, pokud vsadíme na universálnost a kvalitu, ovšem z pohledu budoucnosti se rozhodně vyplatí.

Království našich nejmenších

Pro našeho potomka představuje dětský pokoj jeho království: hernu, studovnu, noclehárnu, trucovnu. U větších dětí je nutné vzít v potaz i to, jaké barvy preferují a jak tráví většinu svého volného času. Některé děti potřebují neustálý pohyb a podle prostorových možností lze umístit do pokoje palandu s prolézačkami, šipky na zeď, košíkovou, hrací koberec. Jiné děti zase rády staví, čtou, kreslí, pro ně bude vhodný koutek, kde mohou tvořit. Často neuváženě zařizujeme pokojíček dětem podle vlastních představ, ale vybavení včetně barevného ladění by mělo vycházet především z potřeb dítěte – ono tam bude trávit většinu času, ne rodiče.

Co s malým prostorem?

V panelákových bytech nebývá místa nazbyt, proto musíme pracovat s málem, jež se nabízí, ale šikovně vyřešený pokojíček nabídne vše potřebné. Psací stůl lze pořídit sklopný, skříně vestavěné, postel s úložným prostorem. Při zařizování pokoje se dívejte především očima dítěte. Neznamená to, že by měl být pokoj pouze universální a praktický, ale i kreativní. Jak sami vidíte, zařídit dětský pokoj není žádná legrace. Na začátku se zdá, že jde o snadnou záležitost: skříň, postel, stoleček, bedýnky na hračky. To bezesporu ano, ale vystačíte si s tím opravdu jen ty 3 roky. Má-li dětský pokoj vydržet i několik let, vyplatí se promyšlenost a investice.

Jak financovat zařízení dětského pokoje?

Mnohokrát se takové zařizování neobejde ani bez stavebních úprav. Pokoj školáka a studenta se přeci jen od toho ryze dětského liší. V takovém případě se vyplatí stavební spoření či jiný výhodný úvěr, nemají-li rodiče hotovost. Nezapomínejte, že dětský pokoj není pouze o nábytku, ale také o podlaze, oknech a dokonce vlastní koupelně, bydlíte-li v rodinném domě. Nezřídka je nástup dítěte do školy v mnoha rodinách impulsem k výměně bytu za větší. Nástup dítěte do školy je zkrátka životní událost spojená s vyššími finančními nároky. Školní potřeby, nové kroužky, vybavení dětského pokoje. Pokud nemáte stavební spoření ani ušetřeno v ponožce, lze využít výhodného úvěru, který je určen právě na financování školáčků. Některé banky mají přímo finanční produkty s výhodnými úrokovými sazbami pro tyto účely. Stačí jen sledovat, ptát se a zjišťovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*