Tipy jak ozvláštnit fádní stěny

Útulný domov - ilustrační foto

Máte dojem, že ačkoliv máte svůj byt zařízený hezky, ještě stále to není ono? Sice vymalované, ale prázdné stěny možná působí fádně, jako by tomu zkrátka stále něco chybělo. Jestliže vámi jímá přesně tento pocit, zkuste interiér doladit pomocí ozvláštnění zdí. Přinášíme vám tipy, díky kterým snadno s minimálními náklady vnesete do svého domova šmrnc. Stačí jen krapet kreativity a váš interiér se promění k nepoznání.

Tapeta

Velkou službu vykoná zajímavá tapeta. Umístit se dá na jednu stěnu, ať už za sedací soupravu či pohovku v obýváku nebo za postel v ložnici. Nejenže takto stěnu ozdobí, rovnou ji chrání před otěrem barvy. Výběr tapety vždy podřizujeme ostatním barvám v interiéru.

Kontrastní malba

Větší plochu stěny lze rozdělit malbou tak, že vybereme nějakou kontrastní barvu. Případně můžeme zvolit geometrické tvary. Namalovat na zeď kolečka, proužky, linky apod. Pěkně vypadá i výklenek vymalovaný jinou barvou. Barvu vždy volíme tak, aby ladila s ostatními barvami a zařízením v místnosti.

Samolepící tapeta

Mimo klasické tapety je praktickým a levným řešením k ozvláštnění stěn samolepící tapeta. Existují i 3D vzory, které jakoby vystupují ze zdi. Otvor do jiného světa, okno a výhledem na moře či do zahrádky, zajímavé police s artefakty, krb s příslušenstvím, zvířata a další. Stačí si vybrat dle libosti, tento sortiment je velmi pestrý.

Nástěnné hodiny

Na trhu jsou v současnosti i velmi zajímaví nástěnné hodiny, mimo ukazatele času získáte i dekorativní prvek, který žádnému zraku neunikne. Může jít o různé skládanky, číslice poskakující kolem hodinových ručiček, zrcadlové hodiny a další a další.

Stěna z fotografií

Máte-li plnou krabici vzpomínkových fotografií, pak je škoda ukrývat je pouze v krabici. Z fotografií lze vyskládat zajímavý obrazec. Nejenže budete mít něco originálního, co nikdo jiný nemá, ale vaše vzpomínky hezky na očích. Stačí trochu kreativity, šikovné ruce a chuť tvořit.

Poličky

Stěnám dodají šmrnc i police a policové sestavy netradičního pojetí. Máte-li rádi industriální styl, pak jsou to poličky z vodovodního potrubí, pro retro, modernu i vintage styl lze vytvořit poličky z knížek, které už nečtete, a překážejí vám. Poličky lze vyrobit i z bedýnek na ovoce a zeleninu, případně není problém něco zajímavé koupit – nabídka některých e-shopů je v tomto směru nabídka bohatá.

Zelená stěna

Hitem dneška jsou zelené stěny, které se vytvářejí z nenáročných sukulentů, jako jsou aloe, netřesky a další. Hotové stěny a dokonce lze koupit ve specializovaných prodejnách. Ovšem pokud vás baví zahradničení, můžete si zelenou stěnu vyrobit i sami. Nepořádku se bát nemusíte, kytky neodebírají živiny z půdy, ale speciálního roztoku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*