Prefabrikované domky – novodobý trend

Prefabrikované domky - ilustrační foto

Někdo se už možná s tímto názvem setkal a ví, oč běží. Jiný teprve po této možnosti, jak si ulehčit práci se zařizováním rekreačního objektu pátrá. V podstatě se jedná o malý domek na klíč, který je kompletně vybaven a už ho stačí jen usadit na vhodné místo.

To, co musíte udělat je pouze vybrat pozemek s inženýrskými sítěmi a nechat převézt malý unifikovaný a kompletně vybavený domek, který se usadí a rekreační bydlení je na světě. Žádné zdržování s běháním po obchodech, shánění nábytků a jiných doplňků.

Jak takový domek vypadá?

Připomíná de facto domek z kontejneru, který je rovněž poměrně oblíbený, pro svou variabilitu, cenu a možnost rychlého bydlení. Prefabrikovaný domek se přeci jen od kontejneru liší. Je to téměř pravidelný kvádr, jenž má většinou dvě podlaží (nemusí tomu tak být vždy) a ještě jednu zajímavost – jeho stěny jsou skoro všechny skleněné, tudíž máte pocit, že svůj čas trávíte v přírodě, necháte-li si jej ustavit třeba na pozemku s výhledem na hory, potok, les či jezero, je to skvělý objekt k rekraci.

Jeho interiér je vybaven umírněně a neodpoutává pozornost od přírody. Barvy převládají antracitově černá a přírodní světlé barvy. Příčky mezi jednotlivými místnostmi tvoří prosklené posuvné dveře, díky nimž vzniká dojem nekonečného prostoru. Rozhodně se v takovém domku nebudete cítit stísněně.

A co soukromí?

Designéři bezpochyby nezapomněli ponechat potřebné soukromí v ložnici a koupelně. Umístěny jsou do druhého podlaží, takže sem proudí dostatek denního světla proskleným stropem. Takže večer, až ulehnete do postele, můžete sledovat hvězdné nebe případně koruny stromů, vyberete-li si pro umístění domku příhodné místo.

Kolik času zabere jeho výroba?

Výroba domku trvá zhruba šest měsíců, zatím si vyberete vhodný zasíťovaný pozemek, kde se tento objekt o ploše cca 55 m² vejde. Jak jsme již uvedli výše, vyjímat se bude zasazen někde do přírody.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*