Nábytek ze starých trámů vdechne interiéru nový rozměr

Masiv-nábytek

Mnoho lidí bydlících v panelových domech, uprostřed hlučného města má všechno možné, jen ne klid a kontakt s matkou přírodou. Proto je vhodné zařídit si byt s rustikálními prvky, jež dodají díky nábytku a letitých dřevěných trámů nádech starých dobrých časů, útulnost, hřejivost a něhu.

Prvky hrubého dřeva do moderních interiérů rozhodně patří a skvěle si rozumí. Jak vnést do svého domova kus venkova tak, abyste mohli uniknout alespoň na okamžik od městského ruchu?

Masivní dřevo dodá na útulnosti

Bydlení ve farmářském či venkovském stylu vyniká svou hřejivostí, útulností a přírodní atmosférou. Takové bydlení dokáže zlepšit náladu a působí jako antidepresivum pro osoby, které tráví většinu svého života v městském ruchu.
Určitě se nemusíte hned stěhovat ze svého bytu někde na venkov. Stačí dodat interiéru pár prvků ze dřeva.

Může to být pult, lavice, polička, postele z masívu, jídelní stůl a židle. Dnes jsou módní strohé a minimalistické interiéry, ale ty na hřejivé útulnosti příliš samo o sobě nedodají. Kus přírody v podobě dřeva dokáže s lidskou psychikou doslova divy. Je to proto, že na některé kusy dřeva působil zub času, připomenout vám to mohou suky a různé pukliny. To je přesně to kouzlo, jež dodá interiéru neopakovatelnou atmosféru, včetně zapomenutých skobiček a zarezlých hřebíků.

Nábytek ze starých trámů

Možná už jste si všimli, že je v kurzu nábytek vyráběný se starých trámů a fošen, které mají vepsaný příběh. Většinou pocházejí z bývalých hospodářských budov a starých zapomenutých domů. Klíčová je tady kvalita, aby dřevo nebylo napadeno škůdcem. Je-li dřevo zdravé, může po zpracování opět sloužit dlouhá léta a činit novým majitelům radost.

Pravdou je, že i nové dřevo se dá dnes díky technologiím opatřit starým kabátkem, nicméně staré masivní trámy nenahradí žádná imitace. Kvalitní masivní dřevo je materiál, jenž vydržel napříč několika generacemi, hodí se tudíž k výrobě všelijakého nábytku. K jeho hlavním atributům patří bytelnost, nezávadnost a dlouhá životnost.

Solitérní nábytek ze starého dřeva

Solitérní nábytek vyrobený ze starých trámů dodá každému domovu útulnost a neopakovatelnost, jelikož každý jednotlivý kus nábytku má svůj vlastní příběh. Dřevo od nepaměti kraluje v domovech a má prokazatelně pozitivní vliv na lidskou psychiku. Podpořte svůj klidný spánek a umístěte dřevo do ložnice, v kuchyni vás i vaření bude více bavit, chutnat vám bude u jídelního stolu z masívu a stejně tak obývák, kde člověk tráví volné chvíle, by měl být co nejvíce útulný. Stačí pár dřevěných kousků s duší a váš domov rázem ožije.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*