Na kuchyňské lince se nevyplatí šetřit

Kvalitní kuchyňská linka - ilustrační foto

Zařizujete si nové bydlení nebo provádíte rekonstrukci? Kuchyně je obvykle stěžejním místem domu. Obzvlášť ženy, které rády vaří a pečou, si nechávají na výběru kuchyňské linky záležet. I když máte omezený rozpočet, na kuchyni příliš nešetřete. Kvalitní kuchyňská linka vám totiž bez problémů vydrží sloužit i 20 nebo 30 let. Na co vše si tedy při jejím pořízení dát pozor?

Truhlář nebo kuchyňské studio?

Oba typy kuchyní mají své výhody i nedostatky. Pokud si pořídíte kuchyňskou linku u truhláře, určitě nemusíte pochybovat nad její kvalitou, protože ta by měla být bezkonkurenční. Na druhou stranu vás taková kuchyně vyjde často mnohem dráže a budete na ni déle čekat.

Když potřebujete koupit kuchyňskou linku na poslední chvíli, dejte přednost kuchyňskému studiu. I tam dnes nabízejí kvalitní linky. Do zásuvek si dejte tiché dorazy, instalovat můžete i LED osvětlení a nezapomeňte na kvalitní pracovní desku, která by měla být zhotovená na míru, aby obsahovala co nejméně spojů. Kuchyň si vždy kupujte i s montáží, protože pouze profesionální pracovníci dokážou kuchyň správně smontovat. Budete mít jistotu dokonale rovných kuchyňských dvířek a správně zapojených spotřebičů.

Správně rozmístěné pracovní zóny

Na kuchyňskou linku byste doma měli mít dostatek prostoru. Zapomeňte, že pěknou a především funkční kuchyň sestavíte na šesti metrech čtverečních. Ideální je kuchyňská linka, která má délku alespoň 4 metry. Můžete volit rohovou kuchyň nebo kuchyň, která má dvě rovnoběžné linky naproti sobě či ostrůvek. Mezi varnou deskou a dřezem by měla být plocha o šířce alespoň 80 cm. Na dřez by pak měla navazovat chladnička a na varnou desku a troubu zase odkladné plochy pro servírování pokrmů.

Správná barva a styl

  • Jestliže máte doma děti, vyhněte se lesklým povrchům, na kterých zůstávají stopy a které se špatně udržují.
  • Prostor v kuchyni využijete na maximum, když instalujete vyšší nástěnné skříňky, které mohou sahat až ke stropu.
  • Kuchyně může být tmavá i světlá, její korpus je nejčastěji z dřevostřísky s povrchem z lamina.

Barva kuchyňské linky a dekor skříněk samozřejmě záleží na vašich osobních preferencích. V posledních letech jsou velmi populární bílé kuchyňské linky, které domácnost prosvětlí a které se dobře udržují – byť na bílé barvě jsou veškeré nečistoty dobře viditelné.

Hladká kuchyně se bude snáze udržovat než kuchyně v rustikálním stylu, která bývá více zdobená dekorem. Materiál pracovní desky volte tak, aby byl odolný proti poškrábání a vysokým teplotám. Pak nebudete muset používat podložky pod hrnce, ale i rozpálenou nádobu bezstarostně položíte na pracovní plochu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*